Neurologie a neurochirurgie

Neurologie a neurochirurgie

Neurologie je věda zabývající se nemocemi mozku a míchy, periferních nervů, svalů a jejich podpůrných struktur. Spektrum řešených obtíží tak počíná abnormálním pohybem, kulháním, či sníženou výkonností zvířete a končí změnami v chování nebo křečemi.

Neurochirurgie je obor, který řeší určité neurologické abnormality, které nejsme schopni řešit medikamentózně, tedy pomocí léků, ale je nutné řešení chirurgické. Nejčastějším takovým stavem, kdy bývá nutná operace, je vyhřezlá meziobratlová ploténka, která v neřešených případech může vést k úplnému ochrnutí. 

Základem každé léčby musí být správná diagnóza a z diagnostického hlediska patří naše pracoviště k nejlépe vybaveným v ČR. Abychom mohli zjistit, co naše zvířecí pacienty trápí, provádíme vždy důkladné klinické a neurologické vyšetření. Následně dle nálezu pokračujeme pokročilejšími diagnostickými metodami. Můžeme si pomoci CT vyšetřením včetně kontrastních studií, myelografií či odběrem a vyšetřením mozkomíšního moku. Disponujeme také širokým laboratorním zázemím a v případě potřeby speciálních vyšetření krve či mozkomíšního moku spolupracujeme se zahraničními laboratořemi. Pokud je indikována MRI diagnostika referujeme naše pacienty na jiná pracoviště.

Pro svou práci využíváme našich bohatých zkušeností získaných díky velkému množství ošetřených pacientů a vždy se snažíme aplikovat v praxi nejnovější poznatky veterinární neurologie nabyté pravidelným kontinuálním odborným vzděláváním našich lékařů. 

Neurologii se u nás věnuje MVDr. Benešová (roz. Malimánková, momentálně na mateřské dovolené), MVDr. Krejčí a specializované neurochirurgické zákroky provádí jako externí lékař MVDr. Velebný, se kterým se u nás můžete setkat obvykle 2x měsíčně. U akutních případů vyžadujících operaci se tak může stát, že musíme pacienta referovat na jiné pracoviště.

 

Aktuálně

Parkování na Zahradním Městě

Vážení klienti, od 1.7.2021 městská část Prahy 10 parkování na Zahradním Městě zpoplatní zavedením modrých zón.

MVDr. Dominika Barešová odchází na mateřskou dovolenou

MVDr. Dominika Barešová (roz. Nováková) odchází na mateřskou dovolenou. Přejeme jí hodně zdraví, štěstí a pohody a už se také všichni těšíme až se zase vrátí.

Odchází MVDr. Hanuš Velebný

Po dvaceti letech odešel z Veterinární nemocnice AA-Vet neurolog a ortoped MVDr. Hanuš Velebný.

MVDr. Zuzana Malimánková

Od 29.3.2021 nastupuje MVDr. Zuzana Malimánková na mateřskou dovolenou.

Články

BARF – zdravotní komplikace způsobené nevhodným krmením u fenky Chucky.

V současnosti patří krmení syrovou (tepelně neupravenou) stravou našich psích miláčků k oblíbené a dosti […]

Rozhlasová poradna – Zimní zdravotní potíže domácích mazlíčků

V úterý 23.1.2017 bude MVDr. Hanuš Velebný hostem pořadu Káva o čtvrté tématu na ČRo dvojka. Pořad je na téma „Zimní zdravotní potíže domácích mazlíčků“

Juvenilní symfyziodeza (JPS)

Pokud máte štěně, které by mohlo v dospělosti trpět dysplazií kyčelního kloubu, nabízíme  na našem […]

Addisonova choroba – opomíjená endokrinopatie

I když endokrinologická onemocnění patří ve veterinární praxi stále k těm méně častým,  jejich četnost […]

Napsali o nás

24.Březen.2022

Poděkování za záchranu Terezky

Dobrý den, dnes jsme potřebovali urgentní pomoc pro naší Terezku ( rotvíka ) která si při běhu zapíchla do těla 2. větve.

25.Květen.2021

Záchrana Enzíka

Dobrý den, chtěla jsem Vám ještě jednou moc poděkovat za záchranu Enzíka. Za Váš lidský přístup a za naději, kterou jste nám dal v té nejtěžší chvíli.

26.Duben.2021

Poděkování za jorkšírkou Eby

Dobrý den, chci touto cestou poděkovat MVDr. Kateřině Metelkové a jejímu kolegovi Ondřeji Koktovi. 

| DALŠÍ DOPISY |

Tipy a rady

V případě, že obtíže, které vás k nám přivádějí nejsou urgentní, zkuste se předem objednat. Předejdete tak zbytečnému čekání. Objednávku lze provést osobně na recepci, nebo telefonicky na čísle 271 751 907. Objednávky e-mailem či přes facebook nejsou v současné době možné.

| DALŠÍ RADY |

MVDr. Petra Soukupová

V současnosti na MD
interní medicína
oftalmologie, oftalmochirurgie

soukupova@aavet.cz

| DALŠÍ INFORMACE |

  • Nabídka zaměstnání:

    V případě zájmu o pracovní pozici je možné zaslat životopis spolu s motivačním dopisem na email dv@aavet.cz.

  • Informace pro stážisty :

    Studenti a postgraduanti se zájmem o stáž v naší nemocnici musí zaslat žádost na adresu fiala@aavet nebo dv@aavet minimálně měsíc před předpokládaným nástupem. více informací zde
  • Spolupracujeme :

    Naše vetrinární nemocnice dlouhodobě podporuje STŘEDISKO PRO VÝCVIK VODÍCÍCH PSŮ a spolupracuje s Veterninární záchrannou službou PETMEDIC.